יום רביעי, 24 ביולי 2019

שוב הרבה זמן לא חפרתי

פסטיבל הקומיקס השנתי מתקרב, שנת הלימודים נגמרה כמעט לגמרי. השנה הפסטיבל מתחיל ממש מוקדם כך שאת מוצר הקומיקס הבא שלי לא תראו בפסטיבל הקרוב. אבל אני לאט לאט התחלתי לחזור ולהיזכר שאני קומיקסאי ויש לי כל מני סיפורים לספר.
אז המטרה הראשונה כרגע מבחינת קומיקס לסיים את "עולם אבשלום" כך שבתקופה הקרובה בין דיבור לדיבור בנושא הפסטיבל וכן החוסרים שלי מלימודי תואר שני שנעלמו עד כמעט נשכחו אני מתכוון לבצע חריש עמוק במהלך הקיץ הקרוב.
הקיץ הזה ארוך במיוחד. שנת הלימודים נפתחת בנובמבר. המשימות רבות ואני מקווה שאצליח לעמוד בלפחות חצי מהם.

אז הנה אנחנו חזרה בעולם אבשלום. לקח לי שלושה ימים להיזכר מה קורה בסיפור הזה. ביצעתי לטרינג על חצי חוברת רק כדי לקרא את העלילה בשביל עצמי והנה חזרתי לאייר. עוד לא עמודים שלמים וגם עוד לא צבועים עד הסוף. אך יש אחרי הרבה מאוד זמן סוף סוף תחושה של עשיה אף כי עדיין לא התנעתי את כל המנועים.
האיורים בסדרה הזו קשים ומורכבים במיוחד, מלאים בפרטים ובטכניקות משולבות שמוציאים לי את המיץ. אני מקווה שחווית הקריאה במוצר הסופי תעביר את החוויה שאני מנסה ליצור.
אז מה הוא עולם אבשלום - תזכורת - סיפור קומיקס בעולם עתידני אך אנושי ובוגר. ספר הפתיחה בדרה בעיקר נועד לגרום לקרא להבין את אופי החיים בעולם אבשלום. הנרטיב כאילו משוטט במגוון נראטיבים הקשורים ולא קשורים אך חווים חוויה דומה. הכל רגיל בעולם אבשלום, העולם הוא לא כאותי, אין נבל על שמנסה להשמיד את העולם, הסיפור קטן ואנושי.

וכמעט שכחתי פסטיבל הקומיקס בשבוע הבא. מחר אכתוב על 3 האירועים שלי בפסטיבל. הרצאה אחת אשר תקבל פוסט נפרד ושני סדנאות ילדים חביבות במיוחד.