יום שבת, 30 ביולי 2016

אז מה היא חוברת לימוד הציור הזו

israel super hero israel comics zanzuria comics עופר זנזורי, זנזוריה קומיקס, קריקטורה, גיבור על ישראלי
אם השתתפתם באיזו שהיא סדנא שהעברתי בחינם בשלוש השנים האחרונות בחיפה, או בסנטר, או באשדוד, או ביהוד וקיבלתם ממני דף הסברים עם ציור כמו זה שפה מימין. למעשה קיבלתם ממני עמוד מתוך חוברת עליה אחי ואני עובדים עליה מזה שלוש שנים.
החוברת הזו נולדה בסדנאות ובפסטיבלים. המון ילדים ובני נוער הגיעו אלי לדוכן והראו לי את הביצועים שלהם שהיו לא רעים בכלל אבל תמיד היה חסר להם דברים בביצוע. בהערכות לסדנאות גיליתי שגם אני יודע מעט מאוד על ציור אקדמי נכון. אחי ואני התחלנו לקרא את הספרים של הוגארט ולומיס וגילינו את הנקודות שבהן עלינו להמשיך ולהתאמן. ולמרות כל הסיפור הזה המשכנו להוציא חוברות קומיקס שהיו מאוירות לא רע בכלל  וקיבלנו עליהן המון מחמאות.
חיפשנו דרך שתוכל לתת מהלך מהיר וזריז, סוג של קיצור דרך להגעה לתוצאה מהירה וטובה. ניתחנו את הדרכים בהם אנחנו עבדנו כשיצרנו את החוברות שלנו וגילינו שלמרות שאנחנו לא דוקטורים לאנטומיה עדיין יש כמה שיטות שאנחנו מיישמים ושמייצרות תוצאות מרשימות.
וכך לאחר קריאה של ספרי לימוד קומיקס של כריסטופר הארט וכמובן הספר המופלא של סטן לי וג'ון ביוסמה, הגענו לפתרון המסנן את 10000 העמודים שיש לקרא כדי לצייר נכון ל 32 עמודים דחוסים ויעילים המובילים את הצייר לאיור עם תוצאות מרשימות.
המהלך שלנו מתחיל במבנה פרספקטיבי המכיל את פוזיצית הדמויות. בהמשך עבודה על הפרופורציות ומיקמו של כל איבר במערכת הציור. כאן החוברת משנה את הגישה ומשאירה שטח מעט פרוביזורי. בשלב זה אתם תעבדו עם מראה ותנסו להעתיק מהמראה את מה שחסר לכם באיור, אך גם תעבדו עם סדרת מחסנים מסוננת היטב אשר תתן לכם בדיוק את מקורות הייחוס שידרשו לכם כדי לצייר את הגיבורים. למעשה גם עם המחסנים אתם תנסו להעתיק את מה שאתם צריכים.

החוברת תתן לכם את הכלים הראשוניים באופן מוקפד ועם שלל תרגילי אימון. ייקח לכם בערך שלושה חודשים של עבודה מאומצת לסיים את כל התרגילים בחוברת שבסופם אתם תבחינו כיצד רף הביצוע שלכם משתפר פלאים. בנקודה זו בספר אנו נמליץ לכם על סדרת ספרים מקצועית אמריקאית אשר ייקחו אתכם למסלול אינסופי של איור אקדמי.

בסוף החוברת תמצאו פרק העוסק בתכנון של עמודי קומיקס המקצר למספר חוקים מאוד בסיסיים את התורה של סקוט מקלאוד ווויל אייזנר.

בקיצור במקום להתחיל לקרא ולהתאמן עם 10000 עמודים יש לכם נקודות פתיחה מצויינת לעשות סדר.  החוברת הזו היא תחנה מצוינת לכל צייר קומיקס מתחיל